Select Page

Med obiskom tujih učiteljev, ki so našo šolo obiskali v okviru projekta Erasmus+ v oktobru 2021, je padla ideja, da bi k že obstoječim dodali novo nalogo za učence z naslovom Skuhaj mojo hrano. Vsaka šola je bila zadolžena za svoj del kosila – mi za solato in sladico. Posneli smo video navodila, kako pripraviti ti dve jedi. Dejavnost so izpeljali učenci 6. razreda pri pouku gospodinjstva.

Za solato smo se odločili, da bomo pripravili regrat. Učenci so regrat nabrali na šolskem vrtu, ga oprali in narezali. Skuhali so krompir in jajce.  Solato so začinili s soljo in poseben poudarek smo dali bučnemu olju, ki je posebnost štajerske kulinarike.

Video si lahko ogledate na naslednji povezavi:

https://www.youtube.com/watch?v=4fuE-_9kGTs

Čeprav je bila priprava gibanice večji zalogaj, se izziva nismo ustrašili. K sodelovanju smo povabili našega šolskega kuharja Grega, ki se je z veseljem odzval. Učenci je bila priprava sladice všeč in so jo z veseljem pripravljali.  Tudi tu smo posneli video navodila.

Ogledate si jih lahko na naslednji povezavi:

https://www.youtube.com/watch?v=q_pYNfnOV7s

Dostopnost