UČBENIKI, DELOVNI ZVEZKI IN ŠOLSKE POTREBŠČINE ZA ŠOLSKO LETO 2024/2025

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da smo v mesecu aprilu naredili izbor učnih gradiv za prihodnje šolsko leto 2024/2025. Prav tako je bilo v skladu s Pravilnikom o upravljanju učbeniškega sklada na svetu staršev pridobljeno soglasje o skupni nabavni ceni kompletov delovnih zvezkov in drugih učnih gradiv.

V nadaljevanju objavljamo sezname učbenikov, delovnih zvezkov in šolskih potrebščin, ki bodo letos ponovno samo v elektronski obliki.

Izbor 2024_25

Na podlagi Pravilnika o upravljanju učbeniških skladov so vsi učenci naše šole upravičeni do brezplačne izposoje učbenikov, saj sredstva za nakup in dokup učbenikov zagotovi ministrstvo za šolstvo. Učenci bodo učbenike prejeli v prvem tednu pouka in jih bodo ob koncu šolskega leta vrnili. V kolikor bo učenec vrnil poškodovan ali uničen učbenik ali ga sploh ne bo vrnil, ste dolžni plačati odškodnino. Višino odškodnine bo glede na nabavno ceno in starost učbenika na predlog upravljalca učbeniškega sklada določil ravnatelj. Morebitne stroške odškodnine boste poravnali po položnici skupaj s stroškom malice za mesec junij.

V primeru, da ne želite, da si vaš otrok učbenike izposodi na šoli in bo imel svoje, me prosim o tem pisno obvestite na e-naslov: martina.brodej@osrace.si.

Brezplačni so tudi delovni zvezki za učence od 1. do 3. razreda, ki jih bodo učenci prejeli v šoli. Šola zanje prejme sredstva z ministrstva. Starše prosimo, če lahko učne komplete zadržite v škatlah. V škatli se prav tako nahaja koda, ki omogoča dostop do spletnih vsebin. Delovnih zvezkov učenci ne vračajo.

Starši učencev od 4. do 9. razreda delovne zvezke kupite sami. Založbe so pripravile povezave do njihovih spletnih naročilnic.

Tudi v prihajajočem šolskem letu bo šola za učence od 1. do 5. razreda delno nabavila potrebščine, ki jih potrebujejo pri pouku likovne umetnosti (risalne liste, voščenke, tempere, tuš, risalno oglje, glino …). Strošek nakupa se bo porazdelil med starše učencev. Položnico boste prejeli v prvih mesecih šolskega leta (24/25). Zagotovo je takšen nakup racionalnejši in ugodnejši.

Kot smo že vajeni, večina medsebojnega sporočanja poteka elektronsko in ne več preko tiskanih obvestil. Enako velja tudi za založbe, ki so pripravile naročilnice z našim izbranim učnim gradivom v elektronski obliki.

Še vedno pa se lahko odločite za klasičen nakup v knjigarni.

Martina Brodej