Select Page

V četrtek, 14.3. 2019  je v Mariboru, pod okriljem  ZPMS,  potekal že 29. regijski otroški parlament,na katerem je sodelovalo 111 mladih parlamentarcev,48 mentorjev, iz 43 osnovnih šol in 16 občin. Našo šolo so na regijskem parlamentu zastopali učenci Ema Batagelj, Tian Strmšek in Urban Županič. Letošnje tema razprave je nadaljevanje lanske teme : Šola in šolski sistem.

Mladi parlamentarci so najprej po skupinah  razpravljali o šoli za življenje, odnosih v šoli, o interaktivnem učenju, interesnih dejavnostih, izmenjavi učencev in še nekaterih drugih temah. Svoje ugotovitve so predstavili vsem udeležencem tako, da so izpostavili probleme, ki jih zaznavajo in nakazali možne rešitve. Izmed udeležencev so mladi parlamentarci  izbrali predstavnike za nacionalni otroški parlament, ki se bo odvijal 8. aprila 2019 v Ljubljani. Med izbranimi mladimi parlamentarci je tudi naša učenka Ema Batagelj. Povzetke razprav iz regijskega otroškega parlamenta bodo naši predstavniki predstavili našim učencem na naslednjem sestanku šolske skupnosti.

Tian, Ema in Urban na 29. regijskem otroškem parlamentu

Mentorica : Tatjana Tramšek